„KSIĄŻECZKA” w Teatrze Baj

Kiedy najlepiej rozpocząć przygodę z książką? Najlepiej od najnaja, od początku, od zaraz. Zapraszamy do obejrzenia naszej niezwykłej książki – pełnej barw, kształtów i dźwięków. Wiadomo, że książka może wspaniale pomóc dzieciom odkrywać świat. A jeśli jeszcze jest to niezwykła teatralna książka, to po prostu wciąga po uszy.

Choć najnajmłodsi nie umieją czytać, odbierają świat wszystkimi zmysłami i uczą się więcej niż kiedykolwiek potem. Nasza książeczka nie ma liter, ale zawiera niezwykłe obrazy. Kryje na swoich kartach dużo tajemnic, ciekawych rzeczy do odkrywania, opowiada maluchom o świecie i chce im pokazać, jaki jest fascynujący.

Percepcja i wyobraźnia małych widzów jest prowadzona stopniowo przez karty książki od geometrycznych figur i kontrastowych kolorów do wielobarwnych i różnorodnych w kształtach form wprowadzających dzieci w świat przyrody. Twórcy zafascynowani origami i kirigami budują świat Książeczki, który też może ożyć, jak wszystko w teatrze lalek.

Po spektaklu aktorzy zapraszają dzieci i rodziców do wspólnej zabawy z papierem. Zachęcają do tworzenia swoich własnych małych książek świata, przy wykorzystaniu origami, kirigami i przede wszystkim wyobraźni.

 

reżyseria i scenografia:

Elżbieta Bieda,
Marek Zimakiewicz
muzyka: Kamil Zawiślak
konsultacje – psychopedagodzy kreatywności: Dominika i Karolina Orłowskie

 

 

  • Wyróżnienie za walory plastyczne, XXIII Międzynarodowy Festiwal Teatrów Lalek „Spotkania” w Toruniu (2016)
  • Nagroda Kot w Worku dla Elżbiety Biedy i Marka Zimakiewicza, XX Międzynarodowy Festiwal Teatrów dla Dzieci i Młodzieży „Korczak” w Warszawie (2016)
  • Wyróżnienie przyznane przez Jurorów Juniorów, XX Międzynarodowy Festiwal Teatrów dla Dzieci i Młodzieży „Korczak” w Warszawie (2016)
  • II edycji Konkursu Fotografii Teatralnej  organizowanego przez Instytut Teatralny w Warszawie – Nagroda specjalna dla  Albert Roca Macià za zestaw zdjęć ze spektaklu Książeczka z Teatru „Baj” w Warszawie.