„Waiting for the rain” w Opolu

Już 3 i 5 maja tego roku zapraszam na pokaz spektaklu WAITING FOR THE RAIN  w ramach nurtu off  XXVII OGÓLNOPOLSKIEGO FESTIWALU TEATRÓW LALEK W OPOLU.

3.05  18:00/ 5.05  20:00 Teatr EKOSTUDIO, ul. Armii Krajowej 4 Opole

 

 

autor Malina Prześluga

reżyseria Krystian Kobyłka (POL)

scenografia Eva Farkašová (SK)

muzyka Sambor Dudziński  (POL)

choreografia Jacek Gębura (POL)

reżyser światła Adrea Violato (ITA)

reżyser dźwięku Kristian Ekholm (FIN)

oświetleniowcy Daniel Jaskuła (POL), Jan Hons Šuškleb (CZE)

akustyk Björn Karlsson (FIN)
OBSADA:Penelopa Aleksandra Adamska (POL)

Sambor Dudziński (POL), Marco Ferro (ITA)/ Jakub Kowalczyk (POL), Hugo Giordano (FRA) / Patryk Kośnicki (POL), Miłosz Konieczny (POL), Nikos Sevastopoulos (GRE), Marek Zimakiewicz (POL)
PREMIERA 5 lipca 2014

 

 

Wyobraź sobie kobietę, która czeka na swego mężczyznę… od dwudziestu lat. Jakie są jej pragnienia, nadzieje i obawy? Jak możne radzić sobie z tak głęboką samotnością? Waiting for the Rain to spektakl o Penelopie – porzuconej żonie Odyseusza ze słynnej greckiej tragedii pt. Odyseja. Penelopa to niezwykła, silna i tajemnicza kobieta, która stoi w samym centrum historii opowiadanej bez słów. Historii, tworzonej przez dźwięk, ruch i relacje pomiędzy aktorami, tancerzami, muzykami i lalkami. Penelopa otoczona jest postaciami mężczyzn – krewni, zalotnicy, wyobrażenia o jej zaginionym mężu. Jedynymi żeńskimi figurami współistniejącymi z nią na scenie są lalki – fantomy, które są uosobieniem jej wyobrażeń na własny temat, podkreślającymi jak cienka jest granica pomiędzy życiem a śmiercią. Spektakl stanowi metaforyczną wędrówkę wewnętrzną poprzez świat wspomnień i emocji Penelopy. Przeszłość i przyszłość zacierają się w akcie oczekiwania, teraźniejszość nie istnieje. Jest tylko bezczas, któremu rytuał czekania nadaje znaczenie. Główną ideą spektaklu jest próba ujęcia skomplikowanego, wieloznacznego i nieuchwytnego losu Penelopy oraz potrzeba pokazania jak bardzo jest ona postacią aktualną i fascynującą.

SPEKTAKL OPOLSKIEGO TEATRU LALKI I AKTORA zrealizowany w międzynarodowej koprodukcji z greckim Teatro Anapoda, francuskim Réseau en scène Languedoc Roussillon, włoskim Scarlattine Teatro oraz fińskim Viirus Theatre w ramach europejskiego projektu Meeting the Odyssey.

 

NAGRODY

Złota Maska dla Krystiana Kobyłki  za reżyserię spektaklu
Złota Maska dla Sambora Dudzińskiego za muzykę do spektaklu